Arkiva e etiketave: dhalle

Super salca verore e përgatitur me dhallë, majonezë dhe...

1.Përziejmë kosin, dhallin, majonezën, qepët e njoma, lëngun e limonit, hudhrat, rigonin, piperin, mustardën pluhur dhe pluhurin e qepës në një tas mesatar, duke i përzier me kripë. 2.I lemë të freskohen të paktën për 20 minuta përpara se...

Biskota me dhallë dhe suxhuk për një shije ndryshe

Në një tigan të madh, ngrohni vajin e ullirit në nxehtësi mesatare. Shtoni suxhukun duke e copëtuar në copa të vogla me një lugë dhe lëreni deri sa të marrë ngjyrë.  Hiqni suxhukun nga tigani dhe lërini mënjanë në...