Sugjerojmë:

Salcë boronicash të kuqe tepër e thjeshtë

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
15 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
100 gr sheqer kaf pluhur
100 ml lëng portokalli
250 g boronica të freskëta ose të ngrira

Hidhni në një tigan sheqerin dhe 100 ml lëng portokalli dhe më pas lërini të vlojnë.

Përzieni 250 g boronica të freskëta ose të ngrira, më pas ziejini derisa të zbuten, por të mbajnë ende formën e tyre – kjo do të zgjasë rreth 5 minuta nëse përdorni boronicat e ngrira ose 8-10 minuta nëse përdorni të freskëta.

Salca do të trashet ndërsa ftohet. Ruhet ne frigorifer per 1 jave.

Komento