Sugjerojmë:

Receta e salcës së shijshme italiane për të marinuar sallatën

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
5 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
1/3 filxhan vaj ulliri ekstra i virgjer
1/4 filxhan uthull e kuqe
2 lugë gjelle majonezë
1 lugë gjelle mjaltë
1 thelpi hudhër, i grirë shumë imët
1 lugë rigon i tharë
Kripë
Piper i zi i sapo bluar

Në një kavanoz, përieni të gjithë përbërësit dhe rregullojini me kripë dhe piper.

Tundeni mirë kavanozin që të bashkohen në një masë të vetme dhe shtojani sallatës së freskët pak përpara se ta shërbeni.

Komento