Arkiva e etiketave: mish pule

Gjoks pule i mbushur me djathë dhe proshutë, shija...

1.Në një tas të madh hidhni së bashku djathë krem, djathë çedar, qepët jeshile, hudhër, specin jeshil dhe marinojini me kripë dhe piper. 2.Bëni një xhep në anën e çdo cope gjoks pule. 3.Mishin e pulës mbusheni me përzierjen...

Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardë

1. I japim një valë mishit te pulës dhe e derdhim ujin.2. E vendosim në tavë dhe e kriposim dhe piperosim. Shtojmë dhe pak trumëz dhe vaj ulliri.3. Pëgatisim salcën duke bashkuar reçelin e pjeshkës, mustardën dhe sojën.4. E...

Jeni të sigurt që blini pula të freskëta? 4...

Nga ta dini që pula që blini në supermarket apo dyqanin e mishit është e freskët apo e ndenjur? S’keni nga ta dini, por po ua zbulojmë ne përmes katër trukesh: Ngjyra Kontrolloni ngjyrën e mishit të pulës, sigurohuni...

Tamale me mish pule, qepë dhe fasule

1.Ngroheni furrën në 200 gradë. 2.Hidhni pulën, salcën, fasulet, 1/2 filxhan supë dhe spec djegës në një tigan mbi nxehtësi mesatare deri sa të ziejë. 3.Shtoni dhe qepët dhe hiqeni nga nxehtësia. 4.Ndërkohë, kombinoni misrin me supën e mbetur...

Kofshë pule të skuqura, një pjatë që do t’ju...

Marrim të gjitha perimet dhe i grijmë në kubikë të vegjël. I hedhim në tigan për t’i skuqur për 5-6 minuta. Shtojmë kofshët e pulës dhe i skuqim duke i përzier për rreth 10 minuta. Më pas hedhim verën...

Gabimet që të gjithë ne bëjmë kur gatuajmë pulën

Pula është një ndër ushqimet më të konsumuara në tryezat e secilit prej nesh. Në të gjithë botën llogaritet që të konsumohen rreth 8 bilion pula në vit. Ajo konsumohet gjerësisht për vet vlerat ushqyese që përmban, si proteina,...

Mish pule me bizele dhe patate në furrë

1.Ngroheni furrën në 220 gradë C. 2.Lyeni një tavëtë madhe pjekje me vaj.3.Vendosni kofshët e pulës në tavën e përgatitur për pjekje. 4.Hidhni patatet, vajin e ullirit, lëng limoni, borzilok, rigon, kripë, piper dhe erëza së bashku në një...

Pulë në tigan që të lëpini gishtat!

1.Si fillim lani mishin dhe kullojeni. Hidheni në një tigan me pak vaj ulliri dhe shtoni qepën e karotat e prera hollë. 2.Më pas shtoni hudhrat, kripë, piper e erëza dhe lërini të skuqen për pak. 3.Më pas shtoni...