Sugjerojmë:

Kofshë pule të skuqura, një pjatë që do t’ju lerë pa mend

Veshtiresia
Koha gatimit
Sugjerohet për:
Kalori:
Qepë
Karrotë
Selino
Verë e bardhë
Vaj
Kofshë pule
Kripë
Piper

Marrim të gjitha perimet dhe i grijmë në kubikë të vegjël.

I hedhim në tigan për t’i skuqur për 5-6 minuta.

Shtojmë kofshët e pulës dhe i skuqim duke i përzier për rreth 10 minuta.

Më pas hedhim verën dhe i lëmë të gatuhen për 20 minuta të tjera.

Pasi të jenë bërë i heqim nga zjarri, i vemë në pjata dhe i dekorojmë me erëza sipas dëshirës.

Komento