Arkiva e etiketave: mengjes

Për mëngjes tërshërë me nutella dhe banane

1.Në një tas shtoni tërshërën, kripën dhe qumështin.2.I lini për 5 minuta në frigorifer.3.Më pas e nxirrni dhe i shtoni më rradhë të gjithë përbërësit e tjerë.4.Mëngjesi juaj është gati. Ruaj Recetën

Muffins me fruta të thata dhe kokos për mëngjes

1.Ngroheni furrën në 175 gradë C. 2.Lyeni me vaj tavën për muffins . 3.Në një tas të madh, përzieni së bashku miellin, sheqerin, sodën e pjekjes, kanellën dhe kripën. 4.Shtoni karrotat, rrush të thatë, arra, kokosin dhe mollën. 5.Në...

Keni dëgjuar për mëngjesin Sheepherder? Kjo është receta

1.Në një tigan të madh, gatuani proshutën dhe qepën mbi nxehtësinë mesatare deri sa proshuta të jetë skuqur. 2.Hiqeni proshutën nga tigani dhe shtoni patatet. 3.Gatuajini mbi nxehtësi mesatare rreth 10 minuta. 4.Me anë të një luge krijoni 8...

Po sikur mëngjesi të ishte sekreti ynë i lumturisë?

Breakslow. Neologjizmat na pëlqejnë shumë kohëve të fundit dhe ‘Breakslow’ është një prej tyre: tregon një moment, atë të mëngjesit, i cili duhet përjetuar në paqe dhe me njerëzit e dashur. Një tendencë ndërkombëtare më aktuale se kurrë, ashtu...

Sanduiçi perfekt me gjizë, kungull dhe speca për mëngjesin...

1.Përzjeni bashkë në një enë gjizën, djathin, qepën e njomë dhe limonin.2.Nxehni vajin në një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare.3.Shtoni specat dhe skuqini 4 minuta.Shtoni kungujt dhe qepët dhe skuqini 3 minuta.4.Shtoni kripë dhe piper.5.Ndërkohë shtoni dhe vezën...

Mëngjes plot shije me vezë, avokado dhe kos me...

Nxehni gjalpin në një tigan në zjarr mesatar. Thyeni vezët dhe hidhini në tigan. Lërini vezët të skuqen në njërën anë. Marinoni me kripë dhe piper. Vendosni vezët në një pjatë së bashku me spinaqin, domatet dhe avokadon. Vendosni...

Mëngjes proteinik për të luftuar inflamacionin dhe për të...

Shumica prej nesh zakonisht konsumojnë të njëjtin vakt për mëngjes dhe kështu bëhet një rutinë e mërzitshme. Megjithatë, sot ne do të ofrojmë një mëngjes të shijshëm dhe të shëndetshëm që do t’ju ndihmojë të zvogëloni inflamacionin dhe të...