LAJME/ Mëngjesi/ RECETA

Përse mëngjesi duhet ngrënë menjëherë 30 minuta pasi jeni zgjuar

Eshtë e rëndësishme të hani mëngjesin tuaj brenda gjysmë ore pasi të keni hapur sytë. Edhe kur nuk ndiheni të uritur, humbja e mëngjesit tuaj është një gabim i madh, veçanërisht kur përpiqeni të humbni ose të mbani nën kontroll peshën.

Sipas ‘Regjistrit Kombëtar të Kontrollit të Peshës’ në Amerikë, më shumë se 70% e njerëzve që ishin me një dietë të suksesshme e konsumonin mëngjesin 30 minuta pas kohës së zgjimit.

9 Easy Health Life Hacks to Make Your Body Feel Like New

Kjo për shkak se metabolizmi juaj është relativisht i ngadaltë kur flini dhe kërkon një orë që ajo të fillojë të punojë me një ritëm normal.

Kështu që, ngrënia e mëngjesit përpara se metabolizmi juaj të jetë zgjuar plotësisht do t’ju bëjë të ndjeheni më të plotësuar për një kohë më të gjatë dhe do t’ju ndalojë të hani një mëngjes më të rëndë ose një vakt më të madh më vonë gjatë ditës.

Por kur nuk e keni mëngjesin gati si t’ja bëni?

Në raste të tilla një zgjidhje e zgjuar është  të marrësh telefonin e të shkarkosh direkt pa u menduar SnapFood. 

Zgjidh “Bufe” me menutë e saj fantastike për mëngjes.

View this post on Instagram

Si do ishte mëngjesi ideal për ty? 🤔Të shijoje nje tost ndërkohe që ke nisur ditën me nxitim? Apo disa pancake’s me çokollatë dhe luleshtrydhe ? 😋😍 Zgjidh mes alternativave të shumta në SnapFood📱🥨Porosit me snapfood/www.snapfood.al⠀⠀ . . . . Porosit për 20 sekonda ushqim online, më thjesht se kurrë 😉📲Shko te www.snapfood.al ose shkarko aplikacionin dhe shijo ushqimin e preferuar kurdo 🍕🍔🥙🌯🍝🍣 #snapfood_al #food #foodie #foodoftheday #snapfoodlove #snapfoodaddict #foodpornshare #foodgram #foodlove #eat #pizza #snapfoodie #tasty #hungry #foodporn #tirana #albania #yummy #deliciousfood #delicious #gatime #kuzhina #albanianfood #ushqim #tradicional

A post shared by snapfood.al (@snapfood.al) on

Por edhe një tost me avokado tek Coffee&Brunch ( që e gjeni brenda aplikacionit) nuk do të ishte aspak keq për ta nisur të shtunën!

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    ปั้มไลค์
    09/11/2019 at 1:11 am

    Like!! Great article post.Really thank you! Really Cool.

  • Leave a Reply