Si ta shfrytëzosh majonezën për një maskë fantastike flokësh

Të gjitha ne kemi tipe të ndryshme floku. Gjendja e tyre ndryshon edhe në varësi të shëndetit tonë, apo stinës.

Fatmirësisht natyra na jep zgjidhje me disa produkte natyrale për t’i dhënë lamtumirën çdo problemi.  Për shembull a keni një vezë dhe pak majonezë në shtëpi?

Perfekt!

Related image

Çfarë ju nevojitet për këtë maskë:

  • 1 e verdhë veze
  • 1 lugë gjelle majonezë

 Përgatitja:

  • Bashkoni të dy përbërësit në një enë dhe i përzieni mirë derisa të krijoni një masë homogjene.
  • Aplikojeni maskën tek të gjithë flokët tuaj dhe e lini përreth një orë.
  • Shpëlajeni me ujë të bollshëm dhe shampo si zakonisht.

Flokët do jenë të buta dhe do të krihen lehtësisht pas kësaj maske!/neps.al 

Lini një koment