Arkiva e etiketave: majoneze

Si të përgatisim majonezë në kushte shtëpie

1.Përzieni bashkë të verdhat e vezëve me mustardë dhe rrihini për 30 sekonda derisa të bëhen kremoze. 2.Shtoni vajin e ullirit pikë mbas pike, gjithnjë duke e rrahur, derisa kremi të nisë të trashet. Shtoni më pas vajin e...

Kek me majonezë dhe kakao, një mrekulli e kuzhinës!

1.Ngroheni furrën në 180 gradë C. 2.Spërkatni një tigan katror me llak pjekje jo ngjitës. 3.Në një tas të madh, përzieni së bashku të gjithë përbërësit e thatë (miell, sheqer, kakao për pjekje dhe sodë buke). 4.Në një tas...

Vezë të mbushura me proshutë dhe majonezë

1.Qëroni vezët e ziera dhe i prisni përgjysmë. 2.Me kujdes u hiqni të verdhat dhe i bashkoni këto të fundit në një tas të madh. 3.Sipër i shtoni majonezën, mustardën, uthullën, kripë, piper dhe specin e kuq pluhur. I...

Flokët tuaj kaçurrela kanë nevojë për këtë maskë me...

Nëse edhe ti hyn tek vajzat me flokët kaçurrela dhe ke nevojë për një dorë ndihmë që ato të duken rrëzëllitëse, Neps ju sugjeron më poshtë një maskë të thjeshtë edhe efikase. Kjo maskë ka 4 përbërës dhe ka...

Si ta shfrytëzosh majonezën për një maskë fantastike flokësh

Të gjitha ne kemi tipe të ndryshme floku. Gjendja e tyre ndryshon edhe në varësi të shëndetit tonë, apo stinës. Fatmirësisht natyra na jep zgjidhje me disa produkte natyrale për t’i dhënë lamtumirën çdo problemi.  Për shembull a keni...

Ja ushqimeve që duhet t’i thoni lamtumirë, nëse doni...

Barku i sheshtë kërkon një vullnet të madh. Stërvitja është padyshim njëra anë, por edhe përzgjedhja e ushqimeve dhe mos-teprimi me masën janë thelbësore. Më poshtë ju rendisim 9 ushqime që duhet të filloni t’i shmangni:   MajonezaMajoneza është...