Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: maske

Filloni të aplikoni këtë maskë me djathë dhe fytyra...

Verë apo dimër fytyra gjithmonë do të jetë shenjestra e parë që ndikohet dhe acarohet nga moti. Shtresat e lëkurës bëhen më të dobëta dhe kremrat që përdorim shpesh nuk kanë efekt të menjëhershëm në zbutjen dhe hidratimin e...

Super e thjeshtë dhe efikase: Kjo maskë me bazë...

Maska e mëposhtme do të hidratojë lëkurën e fytyrës suaj dhe madje do ta tonifikojë atë. Hidhini një sy: Çfarë ju duhet:  1 kapsulë vitaminë E 1/2 avokado 2 lugë çaji me mjaltë 4-5 pika lëng limoni Çfarë duhet...

Flokë të ashpër dhe acarues? Kjo maskë natyrale do...

Përdorimi i shpeshtë i tharëses, i pjasterit, ekspozimi ndaj diellit, uji me kripë janë disa nga arsyet më të zakonshme që e bëjnë flokun tonë të thatë. Për këtë arsye ju sugjerojmë një maskë të thjeshtë në kushte shtëpie,...

Si të zbardhni lëkurën e fytyrës me ndihmën e...

Tani që dielli është gjithnjë e më i fortë me rrezet e tij, duhet të tregojmë kujdes më lëkurën, sidomos kur bëhet fjalë për fytyrën tonë. Rekomandohet që çdo ditë para se të dilni nga shtëpia dhe jo vetëm...

Ju ka thënë njëri se qumështi dhe mjalti bëjnë...

Qumështi dhe mjalti janë  eliksir të vërtetë për të gjitha problemet e lëkurës. Të përzieni mjaltin me qumësht është mbase mënyra më e mirë për një lëkurë gjithë shkëlqim. Për të marrë maksimumin e përfitimeve përdorni së bashku qumësht...

Vetëm tri përbërës për maskën më të mirë që...

Pavarësisht se çfarë mund të keni dëgjuar për poret, është e pamundur t’i zhdukni ato, por ka disa gjëra që mund të bëni ama për t’i zbehur. Të tilla janë maskat me përbërës natyralë, si kjo më poshtë që...