Bukuri

Vetëm tri përbërës për maskën më të mirë që lufton poret. 100% natyrale!

Pavarësisht se çfarë mund të keni dëgjuar për poret, është e pamundur t’i zhdukni ato, por ka disa gjëra që mund të bëni ama për t’i zbehur. Të tilla janë maskat me përbërës natyralë, si kjo më poshtë që ju sugjerojmë sot:

Image result for Face Mask

Ja çfarë ju duhet:

 1. 1 e bardhë vezë
 2. 1 lugë gjelle mjaltë
 3. ½ lëng limoni

E bardha e vezës me lëngun e limonit kanë veti të tërheqin lëkurën dhe i bën poret e mëdha shumë herë më të zbehta. Kini kujdes të shmangni zonën afër syve dhe gojës. Mjalti do ju ndihmojë të përballoni atë ndjenjën e parehatisë të përbërësve në fytyrë.

Udhëzime:

 1. Në një enë kombinoni tri përbërësit dhe i përzieni mirë.
 2. Aplikojeni maskën në fytyrë, e lini të veprojë për 15 minuta dhe e shpëlani me ujë të bollshëm.
 3. Aplikoni një krem hidratues. Nëse e përsërisni dy herë në javë, do të shikoni që do të keni ndryshime të ndjeshme tek poret tuaja/neps.al 

You Might Also Like

36 Comments

 • Reply
  In Oren
  04/07/2019 at 7:19 pm

  I’m impressed, I must say. Actually hardly ever do I encounter a blog that’s both educative and entertaining, and let me let you know, you have got hit the nail on the head. Your thought is outstanding; the difficulty is one thing that not enough individuals are talking intelligently about. I am very completely happy that I stumbled across this in my search for one thing regarding this.

 • Reply
  https://cbd-campus.com/
  22/11/2019 at 10:03 am

  hi!,I like your writing very so much! share we be in contact extra approximately your post on AOL? I require an expert in this space to resolve my problem. May be that’s you! Looking forward to see you.

 • Reply
  qziklzu
  11/04/2020 at 6:31 am

  The chorion is holden to patch buxom and multicentric Cialis medication even in spite of importantly-impotence is a exception mistrust

 • Reply
  smore traiolit
  14/04/2020 at 5:17 am

  As I website possessor I believe the content matter here is rattling excellent , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Best of luck.

 • Reply
  cialis 20 mg price walmart
  15/04/2020 at 1:04 am

  Iatawh azznru generic cialis cost cialis price walmart

 • Reply
  cialis 10mg
  18/04/2020 at 6:02 am

  Wiuzcg ipuvph cialis coupon walgreens cialis super active

 • Reply
  prices of cialis
  18/04/2020 at 7:00 pm

  Npoxuo ffkaff cialis 20mg price cialis on line

 • Reply
  how to get cialis
  19/04/2020 at 2:28 am

  Tvjzst tamffi Order viagra online cialis over the counter

 • Reply
  cialis otc
  19/04/2020 at 1:37 pm

  Immqjf mvfbii Viagra original pfizer order cialis 20mg price

 • Reply
  levitra vs cialis
  20/04/2020 at 8:22 am

  Dgcsig zlnbvc custom essay meister cialis price costco

 • Reply
  over the counter cialis
  20/04/2020 at 6:42 pm

  Hdmdwu qgaiqp best essay writing service website generic for cialis

 • Reply
  when will cialis be generic
  21/04/2020 at 3:54 am

  Yhuton npecik Cialis on line purchase cialis 5mg

 • Reply
  over the counter cialis
  21/04/2020 at 11:56 am

  Ktmrta eugnhq Buy real cialis when will cialis be generic

 • Reply
  when will cialis go generic
  21/04/2020 at 10:37 pm

  Lgzfom jtnbnp Cialis store generic cialis for sale

 • Reply
  cialis discount
  22/04/2020 at 8:41 am

  Gsuasv ycyoon Cialis pharmacy online cialis without a prescription

 • Reply
  levitra vs cialis
  22/04/2020 at 6:12 pm

  Uvrmsr hpelrw Cialis prescriptions cialis cost

 • Reply
  Buy viagra no prescription required
  04/05/2020 at 2:49 am

  Dnwaye ichmli generic viagra on line Generic viagra us

 • Reply
  Buy viagra internet
  05/05/2020 at 3:48 am

  Ozjxoi tcwdvd canada pharmacy viagra generic Buy generic viagra online

 • Reply
  Buy viagra
  06/05/2020 at 1:45 am

  Qrbxzt lmmsdw buy cheap viagra online Usa viagra sales

 • Reply
  Female viagra
  06/05/2020 at 8:19 pm

  Tcbawn rlxwec Brand viagra Buy generic viagra

 • Reply
  Overnight viagra
  07/05/2020 at 6:42 pm

  Idrdpw enxbbf Order viagra online Us discount viagra overnight delivery

 • Reply
  Canadian healthcare viagra
  08/05/2020 at 12:25 pm

  Wlkjbx qpasgy Free viagra Order viagra online

 • Reply
  Order viagra without prescription
  09/05/2020 at 5:57 am

  Vvegdd igyeim Erectile Dysfunction Medication United healthcare viagra

 • Reply
  Buy viagra lowest price
  10/05/2020 at 8:05 pm

  Mvzenz qybqbu Buy viagra from canada Viagra in usa

 • Reply
  Discount viagra
  11/05/2020 at 10:33 pm

  Vjwvpv gfehwk Real viagra Buy cheap viagra online

 • Reply
  Estherdax
  13/05/2020 at 8:35 am

  Hqfnuf cbhlnq sildenafil 50 mg Buy viagra without rx

 • Reply
  Estherdax
  14/05/2020 at 8:22 am

  Bjucbp ziiroz 50mg viagra Free trial of viagra

 • Reply
  ed pills
  21/05/2020 at 3:23 pm

  Jkpzho fxuvjy cheap ed pills online cheap ed pills

 • Reply
  otc ed pills
  23/05/2020 at 9:49 am

  Exymio dlootm ed pills online best ed pills non prescription

 • Reply
  erectile dysfunction drugs
  25/05/2020 at 7:12 am

  Mirprz poedbl ed pills that work otc ed pills

 • Reply
  ed pills for sale
  27/05/2020 at 4:00 am

  Kiiefy ypincq ed pills gnc medicine for impotence

 • Reply
  erection pills online
  29/05/2020 at 8:24 am

  Bkbyqk gliymh when will cialis be generic buying ed pills online

 • Reply
  Estherdax
  31/05/2020 at 7:05 am

  Wtjcxw qiugvz Buy viagra Buy pfizer viagra online

 • Reply
  Estherdax
  10/06/2020 at 4:53 am

  Ptpxzp cjtctx online pharmacy canadian pharmacy

 • Reply
  Estherdax
  11/06/2020 at 10:07 am

  Zjpypw gvgnvt pharmacy online canada online pharmacy

 • Reply
  Estherdax
  12/06/2020 at 5:56 am

  Tmydpy sjqegs pharmacy online online canadian pharmacy

 • Leave a Reply