Kuzhinë amerikane

Kek me rum dhe banane për një shije të...

1.Në një tigan, hidhni 4-5 kubikë gjalpë dhe kur të jetë skuqur hidhni sheqerin. 2.Hidhni rumin, një lugë gjelle. 3.Hidhni kanellë, 2 lugë gjelle dhe përzijeni vazhdimisht. 4.Kur masa të ketë filluar të mpikset pak vini bananet e prera...

Patate me djathë në furrë për mëngjes

1.Ngrohni furrën paraprakisht në 350 gradë. 2.Vendosni 1 gotë djathë. 3.Vendosni pjesën tjetër të përbërësve në një tas të madh dhe përzijeni mirë. 4.Hidhini në tigan dhe piqini për 30 – 35 minuta. 5.Hiqeni nga furra dhe shtoni djathin...

Salçiçe dhe vezë kaserole për një mëngjes të shëndetshëm

1.Lyeni me pak vaj një tenxhere. 2.Shtroni gjysmën e brokolit, gjysmën e sallamit dhe gjysmën e djathit në tenxhere. 3.Përsëriteni me brokoli, sallam dhe djathin e mbetur. 4.Në një tas të madh, vendosni vezët, kremin e panës, hudhrën, kripën...

Salmon me mjaltë dhe salcë lime, një recetë fantastike...

1.Në një tigan me vaj ulliri vendosni për të skuqur me kujdes salmonin. 2.I shtoni kripë dhe piper. 3.E lini salmonin të skuqet me përafërsi 4 minuta nga secila anë. 4.Ndërkohë në një tas të vogël bashkoni 2 lugë...

Toskan – supë me lulelakër dhe proshutë për një...

1.Në një tenxhere të madhe, bashkoni lulelakër, lëng pule, ujë dhe hudhër dhe vërini të zihen derisa lulelakra të zbutet, 12-15 minuta. 2.Ndërkohë, në një tigan të madh, gatuani suxhuk dhe kërpudha në nxehtësi mesatare derisa sallami të mos...

Si të përgatisim mëngjesin “Strata” , specialitetin amerikan

1.Ngroheni furrën në 250 °C dhe lyejeni një tavë pjekje me gjalpë. 2.Në një tigan të madh në nxehtësi mesatare, shtoni sallamin dhe gatuajeni derisa tëmarrë ngjyrë të  artë, rreth 7 minuta. 3.Hiqeni nga nxehtësia dhe lëreni të ftohet....

Dulce de leche: Shije karameli nga Amerika Latine

Dulce de leche, receta origjinale, e parezistueshme me shije ‘caramella mou’  mund të përdoret në shumë mënyra. Për të përgatitur këtë krem duhen shumë pak përbërës dhe qumështi me sheqerin zihen derisa kremi të marrë një ngjyrë bezhë të...

Si të bësh në shtëpi qumështin e kondensuar me...

1.Qumështin, sheqerin dhe gjalpin hidhini në një tenxhere. Ndizeni sobën në nxehtësi mesatare dhe duke trazuar, lëreni përzierjen të ziejë. 2.Trazojeni vazhdimisht për 12 minuta derisa të shihni se përbërja ka filluar të trashet dhe të mos ketë formuar...

Biskota me çokollatë dhe gjalpë kikiriku që s’kanë nevojë...

1.Në një grirëse ushqimesh hidhni tërshërën dhe kripën dhe grijini derisa të bëhen miell. Shtoni hurmat dhe grijini për rreth 30 sekonda. Shtoni gjalpin e kikirikut dhe procesojeni derisa të formohet brumi. 2.Filloni të formoni biskotat duke marrë nga...