Me 3 përbërës

Vetëm me tre përbërës. Ëmbëlsira me gjalpë kikiriku dhe...

Nuk e dimë në ka ndonjë recetë më të thjeshtë në përgatitje se sa këto ëmbëlsira me gjalpë kikiriku e reçel mjedre ose çdo lloj reçeli tjetër të preferuar. Janë shumë të shijshme dhe hyjnë tek ëmbëlsirat perfekte që...

Vetëm me tre përbërës. Akullore kremoze me luleshtrydhe

Ky variant me luleshtrydhe është një alternativë e mrekullueshme dhe shumë e shëndetshme e akullores. Është e gjitha prej frutash, pa bulmet, vegane dhe nuk përmban sheqere të shtuara. Tani është pranverë dhe luleshtrydhe të freskëta gjen me shumicë....