Me 3 përbërës

Me 3 përbërës. Bukë Toskane

Tipike e zonës së Toskanës, kjo bukë pa kripë u jep shije ushqimeve dhe pjatave me të cilat shoqërohet. Gjithashtu, buka e përgatitur në shtëpi reziston më gjatë dhe është më e shëndetshme. Përbërësit: 700 gr miell 00 ½...

Oriz i zier me limon, receta e thjeshtë dhe...

1.Shpëlajeni orizin në një sitë të imët. 2.Shtoni përbërësit në një tenxhere të mesme dhe lërini të ziejnë mbuluar me kapak,për rreth 18 minuta sa orizi të ketë zier. 3.Hidheni në një enë dhe shërbejeni të ngrohtë. Ruaj Recetën

Kjo maskë e bërë vetë është ajo që ju...

Fytyrë plot jetë, e freskët dhe e relaksuar? Për këtë ju duhet kjo maskë e bërë në vetëm 5 minuta. Sheqeri dhe limoni punojnë së bashku për të shtresuar qelizat e vdekura të lëkurës, ndërsa vaji i ullirit hidraton...

Mëngjes me tortilla dhe vezë, plot me proteina

1.Vendosni një tigan të madh mbi nxehtësinë mesatare dhe lyejeni me vaj. 2.Hidhni vezët të piqen në tigan. 3.Ndërkohë ngrohni furrën në temperaturë të lartë. 4.Organizoni tortillat në fletën e pjekjes me pergamenë. 5.Përhapni fasulet mbi tortilla dhe shtoni...

Për këtë super mëngjes ju duhen vetëm 3 përbërës

1.Ngroheni furrën në 200 ° C. 2.Në tigan, ngrohni 2-3 lugë vaj dhe vendosni të skuqen pak patatet e ziera. 3.Gatuajini deri sa të marrin ngjyrë kafe të artë 8-10. 4.Shtoni pak djathë dhe hidhni sipër 3 vezët. 5.Vendoseni...

Për 15 minuta: Këtë mëngjes përgatisni këto cupcake me...

1.Në një enë hidhni të gjithë përbërësit dhe rrihini me njëri – tjetrin mirë deri sa të përgatisni brumin. 2.Pasi brumi është gati e hedhim nëpër kupat e kekëve të vegj l dhe i futim në furrë . 3.Cupcakes...

Çokollatë e nxehtë me qumësht orizi

Bashkoni qumështin e orizit, copëzat e çokollatës dhe ekstraktin e vaniljes në një tenxhere në nxehtësi mesatare. Lëvizni derisa të shkrihen copat e çokollatës dhe përzierja të jetë e nxehtë, rreth 5 minuta. Nëse dëshironi mund të zëvendësoni qumështin...

Brusketa të shijshme me fasule dhe domate

Nxehni skarën ose një grilë sobe. Rezervoni gjysmën e domateve. Lyeni lehtë bukën me vaj dhe domate. Marinojeni dhe gatuajeni bukën në skarë për 2 minuta në secilën anë ose derisa buka të jetë lehtësisht e tharë. Transferoni bukën...

Sallatë e stinës me kastravec dhe rrepka

Lani dhe grijini hollë kastravecin dhe rrepkën. Vendoseni në një tas të madh. Shtoni koprën. Kombinoni përbërësit e veshjes së sallatës dhe përzieni mirë. Derdhni salcën mbi sallatë dhe përzieni mirë. Marinojeni për 5-10 minuta para se ta shërbeni....