Arkiva e etiketave: presh

Tavë kremoze me presh dhe djathë të shkrirë

Ngrohni furrën në 220C. Hidhini preshët në një rrjetë për gatim me avull dhe ziejini me avull për 6-8 minuta derisa të zbuten. Ndërkohë në një tenxhere ngrohim gjalpin dhe miellin së bashku duke i trazuar derisa të kemi...

Pure me kungull, presh dhe pulë për vogëlushët mbi...

Qëroni dhe copëtoni kungullin, prisni pjesën e bardhë të preshit, shpëlajeni dhe copëtoni spinaqin. Në një dërrasë të veçantë, presim pulën në copa të madhësisë së kafshatës.  Ziejeni pulën në një tenxhere të vogël me ujë të valuar për...

Tavë me presh, salmon dhe patate

Nxehni furrën në 200C. Lëreni një tenxhere me ujë të ziejë. Shtoni patatet dhe ziejini për 8 minuta. Kullojeni dhe lëreni të ftohen në një kullesë për disa minuta. Hidhni patatet me ½ e vajit dhe shumë erëza në...

Tavë kremoze me salmon, presh dhe patate baby

Nxehni furrën në 200 gradë. Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni patatet dhe ziejini për 8 minuta. Kullojini dhe lërini të thahen në një kullesë për disa minuta. Hidhni patatet me ½ e vajit dhe erëzat në...

Supë me misër të ëmbël dhe presh

Në një tenxhere të madhe në zjarr mesatar shkrini gjalpin, shtoni preshin dhe skuqeni derisa të zbutet. Shtoni misrin, gjethen e dafinës dhe hudhrën dhe vijoni ta gatuani për 3-4 minuta. Hidhni lëngun e pulës dhe rregullojeni me kripë,...

Tavë me presh dhe mish për të lëpirë gishtat!

1.Pastrojmë si fillim preshin duke eleminuar gjethet jeshile dhe duke mbajtur vetëm pjesën e bardhë. 2.E lajmë mirë nën ujë të rrjedhshëm dhe e presim pjerrtas në copa rreth 2cm. 3.E kavërdisim në pak vaj dhe e hedhim në...

Supë kremoze me presh dhe erëza

1.Ngrohni furrën në 190 gradë Celsius. Vendosni thelpinjtë e hudhrave në një letër alumini (me gjithë cipë), hidhuni kripë e vaj, mbështillini me letrën e aluminit dhe piqini për gati 20 minuta. 2.Në një tenxhere shtoni preshtë e prerë...

Supë me presh, salmon dhe mustardë

1.Filetot e salmonit i ndajmë në kubikë jo shumë të vegjël. 2.Preshët e pastruar, i presim në rrota të holla. 3.Karotat i qërojmë, i lajmë, i presim në rrota të holla dhe më pas i ziejmë në tenxhere me...

Supë krem me presh dhe bukë të thekur

1.Në fillim përgatisni brodon me perimet tuaja të preferuara, ose nëse keni gati në frigorifer, akoma më mirë. 2.Më pas pastroni preshtë. Prituni pjesën jeshile, më pas hiquni 2 ose 3 shtresat e jashtme të pjesës së bardhë. Për...