Arkiva e etiketave: portokall

Skrub portokalli për t’i dhënë energji lëkurës

Ky skrab me bazë sheqeri dhe vaj portokalli është ideal për lëkurën. Jo vetëm që e eksfolion atë duke zbuluar lëkurën e re dhe duke elimininuar shtresën e vdekur, por gjithashtu e lë atë të ushqyer dhe hidratuar. Nuk...

Smothie me kivi, receta e një ilaçi natyral për...

I pasur me vitaminë C, fibra, kripëra minerale dhe antioksidantë të çmuar, kivi është një frut perfekt për të nisur ditën me dozën e duhur të energjive dhe vitalitetit, por edhe një medikament natyral për të forcuar imunitetin dhe...

Nëse merreni me sport, mësoni të përgatisni vetë pijen...

Pijet e sportit, plot ngjyra dhe shumë ‘yummy’, na ndihmojnë të freskohemi dhe të zëvendësojmë lëngjet dhe elektrolitet e humbura gjatë stërvitjes. Gjithashtu ato furnizojnë trupin me karbohidrate sepse janë më të lehta për t’u tretur krahasuar me ushqimet...