Arkiva e etiketave: lekura

Hile kuzhine: Si të marrësh vetëm disa pika limoni...

I përdorim shpesh limonët për t’u marrë lëngun, pasi është më i freskët dhe më i shijshëm se paketimet në shishe, por ka raste kur na duhet vetëm pak lëng limoni si për shembull kur duam të bëjm një...

Si të përgatisim lëkurën për një ngjyrë të artë...

Menuja për lëkurën e ekspozuar në diell? Ideale është konsumimi i një fruti në mëngjes ose si vakt i ndërmjetëm duke e alternuar me lëngje të freskëta e smoothie (mundësisht pa sheqer të shtuar dhe qumësht), një koncentrat vitaminash...

3 mënyra si ta hidratoni siç duhet lëkurën

Si ta mbani lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të shmangni problemet klasike të thatësi? Hidratojeni lëkurën, ruani nivelet normale të lagështisë në të dhe reduktoni humbjen e ujit. Këto janë thelbësore për të kundërshtuar klimën agresive dhe faktorët e...

Prisni! Me këtë metodë lëkura nuk do t’ju irritohet...

Irritimi i lëkurës pas depilimit përbën një nga problemet më shqetësuese të femrave, sidmos gjatë sezonit të verës. Pavarësisht se mund të keni provuar metoda të ndryshme depilimi prapë është e pamundur të shmanget terësisht skuqja e zonës së...

Si t’a kuptoni sa të shëndetshëm jeni, përmes 6...

Këtu janë disa gjëra që duhet t’i kushtoni vëmendje për të kuptuar nëse jeni në formë të mirë shëndetësore apo jo. Qëndrueshmëria psikologjike dhe fizike Njerëzit e shëndetshëm  zgjohen të rifreskuar, e kalojnë ditën e tyre në mënyrë aktive...

Edhe ju i hidhni poshtë lëkurat e portokallit? Sa...

Do të ishte një humbje e madhe të çoheshin dëm lëkurat e portokallit. Përveç se do të ishin një aromatizues i mirë i frigoriferit, lëkurat e portokallit kanë gjithashtu benefite të tjera, të njohura që në kohët antike. Së...

Arsyet pse duhet të aplikoni një fetë domate në...

Domatet tani i kemi në dispozicion gjithë vitin dhe mund t’i  përfshijmë në dietën tonë në mënyra të ndryshme. E dinit që ato mund të përdoren dhe si produkte bukurie, duke ju lejuar të nxirrni versionin më të mirë...