Arkiva e etiketave: krem

Marmelatë bananesh e përgatitur shpejt e shpejt në shtëpi

E shijshme, e pasur me kalium. Mund të përdoret si në receta të kripura, ashtu edhe për të mbushur tortat e krostatat. Të pasura me vitamina dhe kripëra minerale të rëndësishme mes të cilave fosfori, shumë i rëndësishëm për...

Këto 5 ushqime të pasura me kolagjen luftojnë rrudhat...

Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës, ne e dimë se një kombinim i kremrave të diellit, kremrave anti-plakje dhe kujdesi i vazhdueshëm do të na ndihmojnë të lehtësojmë procesin e plakjes. Por siç theksohet tek “Reader’s Digest”, ju...

Tortë vegane me ananas

E nisim me një rregull bazë: torta me ananas është një tortë ‘përmbys’. Si përgatitet? Ndiqni hap pas hapi këshillat tona, pasi në versionin vegan është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur. Është gjithashtu shumë e lehtë sepse përgatitet...

Ëmbëlsira të mbushura me copëza çokollate ose krem pastiçerie

1.Shkrini gjalpin në banjëmari dhe lëreni të vaket. 2.Ndërkohë ngrohni qumështin derisa të arrijë një temperaturë mesatare. 3.Shkrini në të majanë e birrës së bashku me një lugë kafeje sheqer. 4.Përziejeni përbërjen derisa të merrni një masë kremoze dhe...

Supë krem jeshile

Supat janë një mënyrë e mirë për të shfrytëzuar sa më shumë perime. Sot do të përgatisim një recetë të jashtëzakonshme për veçoritë ushqyese që përmban: supa krem jeshile. Është gjithashtu një pjatë për të afruar fëmijët me perimet....

Bukë Pashke e mbushur me krem

Jeni gati për një version akoma më të shijshëm të bukës së Pashkës? Provojeni të mbushur me krem në recetën që do të lexoni më poshtë: 1 bukë Pashke (recetën e gjeni këtu) 1 shkop vanilje 60 gr miell...