Arkiva e etiketave: cokollate

Kek me çokollatë, pa miell dhe pa gjalpë

1.Ngroheni sobën në 180 gradë Celcius 2.Në një blender grini çokollatën me kakaon dhe sodën e bukës derisa përbërja të ketë pamjen e rërës së trashë. 3.Shtoni në blender hurmat, vezët, vajin e kokosit dhe vaniljen. 4.Përzierjen hidheni në...

Puding me çokollatë të zezë për të dashurit tuaj!

1.Hidhni 3 lugë gjalpë me kakao dhe lëreni mënjanë. 2.Nxehni furrën në 200 gradë C dhe shkrini gjalpin me çokollatën me banjomari. 3.Në një tas të veçantë, tundni së bashku vezët dhe sheqerin derisa të bëhen të njëtrajtshme  dhe...

Çokollatë e nxehtë me qumësht orizi

Bashkoni qumështin e orizit, copëzat e çokollatës dhe ekstraktin e vaniljes në një tenxhere në nxehtësi mesatare. Lëvizni derisa të shkrihen copat e çokollatës dhe përzierja të jetë e nxehtë, rreth 5 minuta. Nëse dëshironi mund të zëvendësoni qumështin...

Recetat me bazë çokollatën rozë, trendi absolut i ushqimit...

Mousse, glasse dhe salca të ndryshme: Si të kënaqeni në kuzhinë me çokollatën rozë ose çokollatën e re Ruby për t’i dekoruar ëmbëlsirat në modalitetin pink? Çokollata Ruby është definuar si trendi ‘par excellence’ në vitin 2019 nga ‘The...