Ju duhen vetëm biskota dhe çokollatë, që të shijoni një super tortë sot!

3 çokollata të mëdha
2 kuti krem qumështi
1 tortillë te gatshme
11 biskota
Për kremin:
Karamel ose çokollatë
Qumësht
Lajthi
  1. Kremin e ngrohim në një tenxhere dhe kur fillon të vlojë i shtojmë çokollatën për tu shkrirë.

2. Pasi të shkrihet shtojmë biskotat e thyera dhe tortillën e gatshme.

3. Masën e përgatitur e vendosim në një tavë xhami të cilën e vendosim në ngrirje.

4. E nxjerrim nga ngrirja pas disa orësh dhe sipër i hedhim çokollatën e shkrirë me pak qumësht.

5. Për dekor shtojmë sipër edhe lajthitë.

Lini një koment