Sugjerojmë:

Kuzhinë aziatike

Çfarë hanë kinezët për mëngjes?

Gatimet e mëngjesit në Kinë ndryshojnë shumë nga rajoni në rajon. Kinezët zakonisht hanë qumësht soje dhe shkopinj brumi të skuqur, simite në avull, buding tofu, petë gruri ose petë orizi për mëngjes. Por këtu ne do t’ju prezantojmë...

Në kërkim të: Sushit më të mirë në Tiranë

Ka një arsye përse jemi të gjithë ndjekës të Neps.al: Na pëlqen ushqimi i mirë, apo jo?! Por përveçse ta gatuajmë atë me recetat që stafi ynë sjell çdo ditë, përse të mos braktisim herë pas here tenxheret e...

Supë indiane. Recetë që largon zemërimin, ankthin e frikën

Një recetë që kombinon 5 shije në një pjatë të vetme dhe është në gjendje të luftojë emocionet negative. E thjeshtë për t’u përgatitur, kjo supë mund të serviret si e ngrohtë, ashtu edhe e ftohtë. Keni ankth dhe...

Sallatë ekzotike me pulë dhe karkaleca deti

Një pjatë e dytë deti e toke, një sallatë ekzotike pule e karkalecash dhe një mënyrë për të udhëtuar virtualisht në Azi. E pasur me proteina dhe përbërës të tjerë, ka gjithashtu edhe veti afrodiziake. Sjell në tryezë një...