Sallata e preferuar e arabëve qenka edhe e preferuara jonë

Ingredientët

  • Domate
  • Qepë
  • Kastraveca
  • Speca me tul ose djegës të cilat priten të gjitha në kubikë të vegjël të barabartë .
  • Rrepa
  • Karrota
  • Majdanoz

Udhëzimet

1

Lajmë e pastrojmë perimet dhe i presim të gjitha në kubikë ose copa të imëta.

2

Të gjitha i hedhin në ënën ku do t’i sherbejmë.

3

U hedhim sipër vaj ulliri, kripë, piper dhe lëng limoni.

4

I përzieni mirë dhe sallat arabe është gati të shërbehet.

Lini një koment