Arkiva e etiketave: Tiramisu

Nuk keni provuar asgjë nëse nuk provoni këtë tiramisu...

Në një enë të madhe, rrahni mascarpone, 1/2 filxhan sheqer pluhur, liker kafeje dhe vanilje me mikser elektrik me shpejtësi mesatare. Në tas të mesëm, rrihni kremin dhe pjesën e mbetur të 1/4 filxhan sheqer pluhur me mikser elektrik...

Tiramisu me fruta, shija e pakrahasueshme!

1.Ndani të verdhat e vezëve në një enë dhe shtojini gjysmën e sasisë së sheqerit. 2.Përziejini me përzierës elektrik derisa të përftoni një masë të qartë dhe kremoze. 3.Shtoni kremin maskarpone në masën e krijuar nga e verdha e...

E veçantë dhe me super shije, tiramisu me gjalpë...

1.Si fillim zhysni biskotat në kafen e përgatitur. 2.Rrihni mascarponen me sheqerin dhe gjalpin e fëstëkut deri sa të bëhet një masë kremoze. 3.Merrni biskotat e dhe kompozojeni sipas dëshirës, duke hedhur në enën që keni zgjedhur fillimisht pak...

Tiramisu me tortë sfungjer, receta që ju duhet sot

1.Rrihni kremin e djathit me sheqerin deri sa të bëhet masa homogjene. 2.Shtoni kremin e ëmbëlsirave dhe rriheni derisa kremi të jetë i ngurtë. 3.Mbajeni në frigorifer deri sa të jetë gati për përdorim, është më lehtë për tu...