Arkiva e etiketave: patellxhane

Patëllxhanë të mbushur me oriz dhe djathë, pjata ideale...

1. Si fillim prisni përgjysmë patëllxhanët dhe u hiqni tulin. 2.I vendosni në tavë pasi i keni lyer më parë me vaj ulliri, i rregulloni me kripë dhe i fusni në furrë. 3.Ndërkohë prisni tulin e patëllxhanëve në kubikë...

Lazanja me patëllxhanë dhe rikota

Kaurdisni domatet me qepën, karotën, hudhrën dhe kaperit. Lërini për rreth 30 minuta në zjarr dhe më pas hiqini. Prisni patëllxhanët në feta rreth 1 cm, piqini në skarën e sobës dhe kripini. Merrni një tavë dhe lyejeni me...

Ndoshta se kishit menduar më parë, por sanduiçi me...

1.Nxehni paraprakisht furrën tuaj. Fërkoni fetat e patëllxhanit me vaj ulliri dhe vendosini në një tavë pjekjeje ose tigan. 2.Vendoseni tiganin të ngrohet dhe gatuani patëllxhanin për 10 minuta, ose derisa të zbutet dhe të thektohet. 3.Ndani bukën franceze...

Patëllxhanë të mbushur me karrota dhe speca

1.Perimet lajini mirë. 2.Hudhrën shtypeni e shtoni vajin e ullirit, majdanozin dhe kripën. 3.Patëllxhanët pritini në shirita të hollë deri tek bishti. 4.Secilin shirit lyejeni me salcën e përgatitur me hudhër. 5.Ndërmjet shiritave të patëllxhanëve vendosni karrotat e prera...

Sallatë patëllxhanësh, një super pjatë

Ndizeni furrën në  200 °C.  Vendosini patëllxhanët e larë në furrë duke i shpuar me pirun në vende të ndryshme. Lërini të piqen për rreth një orë. Pasi janë pjekur, lërini të ftohen pak dhe më pas prijini në...

Një gatim ndryshe i patëllxhanëve, të kombinuar me domate...

1.Vendosni patëllxhanët në një tavë të madhe të shtruar me letër pjekje. 2.Hidhni kripë, piper dhe pak vaj ulliri. 3.Futini të piqen në furrë në 200 gradë për 20 minuta. 4.Ndërkohë në një tigan hidhni qepët të skuqen. 5.Shtoni...

Patëllxhanë furre me salcë kosi dhe tahini

Marrim patëllxhanët, i lajmë dhe i presim duke hequr pjesën e tulit nga brenda. I lyejmë me vaj, kripë dhe piper dhe i futim për pak minuta të piqen në furrë. Ndërkohë përgatitim salcën me kos. Të gjithë përbërësit...

Fergesa tradicionale me patëllxhanë, speca dhe gjizë

1.Në fillim pastrojmë dhe lajmë me ujë të rrjedhshëm patëllxhanët, domatet dhe specat. 2.Patëllxhanët dhe specat i presim në rrathë të hollë ose në shirita. Vendosim një tigan të madh në zjarr. 3.Më pas shtojmë vajin e ullirit dhe...