Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: kivi

Smothie me kivi, receta e një ilaçi natyral për...

I pasur me vitaminë C, fibra, kripëra minerale dhe antioksidantë të çmuar, kivi është një frut perfekt për të nisur ditën me dozën e duhur të energjive dhe vitalitetit, por edhe një medikament natyral për të forcuar imunitetin dhe...

Tortë me kivi që të ëmbëlsoni ditën e sotme

1.Hedhim në mikser tё bardhat e vezёve, shtojmë ujin dhe vaniljen. 2.Pastaj ngadalё shtohet sheqeri duke e tundur nё mёnyrё qё tё mos ngelen topa topa. 3.Nё fund shtohet uthulla dhe niseshteja dhe pastaj bashkohet pёrzierja. 4.E gjithё kjo...

Si të zgjidhni kivi të mira në 5 hapa

Një ndër frutat që me siguri konsumoni shpesh janë kivit. Prandaj Neps vendosi t’ju tregojë sot disa sekrete të thjeshta që duhet të dini për ta zgjedhur këtë frut me sa më shumë shije kur jeni në dyqan. Kivit...

Maskë me kivi kundra rënies së flokëve

Kivi është një frut i pasur me vitaminë A,C,K, E, kalium, fosfor, hekur, magnez, zink dhe është shumë i dobishëm për organizmin si dhe për flokët tanë. Nëse vuani nga rënia e flokëve, kjo maskë është gjithçka që ju...

Burimet më të mira të vitaminës C dhe pse...

Shumica e njerëzve mendojnë se marrja e vitaminës C, lidhet ngushtë me portokallin. Në fakt kjo nuk është 100% e vërtetë. Nga një portokall ju merrni 70 mg vitaminë C dhe sipas studimeve rezulton se ky nuk është fruti...