Sorbeto me kivi. Gjithçka që kërkon nepsi në një pasdite vape

Sorbeto me kivi. Gjithçka që kërkon nepsi në një pasdite vape

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 0 minuta

Është një sorbeto e ngrirë shumë e shijshme, e freskët dhe plot vitamina...

Ingredientët

  • 12 kivi të mëdhenj
  • 1 gotë sheqer
  • ¼ gote krem ose qumësht kokosi
  • lëkura dhe lëngu i një lime

Udhëzimet

1

Qëroni dhe prisni kivi-n në kube.

2

Hidhni në blender kivit, sheqerin, qumështin ose kremin e kokosit, lëngun dhe lëkurën e limës dhe frulojini në procesor.

3

Hidhni përzierjen në një enë metali, mbulojeni me qese kuzhine dhe lëreni në ngrirje për dy orë. Shërbejeni menjëherë.

Lini një koment