Sugjerojmë:

Maskë me kivi kundra rënies së flokëve

Kivi është një frut i pasur me vitaminë A,C,K, E, kalium, fosfor, hekur, magnez, zink dhe është shumë i dobishëm për organizmin si dhe për flokët tanë. Nëse vuani nga rënia e flokëve, kjo maskë është gjithçka që ju duhet. Gjithçka që ju duhet për këtë maskë është një kivi dhe 1 lugë gjelle ose vodka cilësore.

Qëroni dhe shtypni kivin me një pirun. Shtoni brandyn ose vodkën. Përziejini përbërësit derisa të merrni një pastë të trashë. Aplikojeni në skalpin tuaj butësisht dhe vendosni një qese plastike në kokë. Lëreni maskën për 15 minuta. Lajini flokët me ujë të ngrohtë dhe një shampo të butë. Mund ta përdorni këtë maskë dy herë në javë për rezultate të mira në një muaj.

Lini një koment