Arkiva e etiketave: floku

5 arsye për të shpëlarë flokët me uthull molle

U jep shkëlqim flokëve dhe ekuilibron pH. Uthulla e mollës e tretur në ujë, ëshë një medikament natyral për të pastruar dhe për t’u dhënë shkëlqim flokëve. Ja pesë arsye për ta aplikuar atë në lëkurën e kokës dhe...

Nëse papritur keni dëshirë për flokë të gjatë, përdorni...

Kafeina e gjendur tek kafeja, ndihmon në stimulimin e qarkullimit të gjakut në skalpin e kokës duke kontribuar kështu në stimulimin e rritjes së flokëve. Kafeja është një aleat i mirë për bukurinë e flokëve si tek gratë, ashtu...

Nga birra në vend të shampos, tek sheqeri për...

Në fakt, njerëzit bëjnë gjëra nga më të çuditshmet për hirë të shëndetit dhe mirëqenies. Më poshtë do të lexoni për 6 truke që ndoshta nuk i kishit dëgjuar ndonjëherë, por që funksionojnë vërtet. Birrë në vend të shamos...

Maskë me kivi kundra rënies së flokëve

Kivi është një frut i pasur me vitaminë A,C,K, E, kalium, fosfor, hekur, magnez, zink dhe është shumë i dobishëm për organizmin si dhe për flokët tanë. Nëse vuani nga rënia e flokëve, kjo maskë është gjithçka që ju...

Si të lyeni flokët me …kanellë

Metoda e lyerjes së flokëve me kanellë është një ide e mirë për t’u dhënë flokëve një nuancë të re duke i çelur ato drejt së kuqes, biondes apo portokallisë në varësi të ngjyrës aktuale të bazës suaj të...

Xheli i Aloe Verës me limon, sekreti që fshihet...

Kur është fjala për rritjen e flokëve, sekreti është durimi, ama ndonjëherë duhen jo muaj, por vite që flokët tuaj të arrijnë gjatësinë që keni dashur. Çfarë duhet bërë për ta përshpejtuar këtë proces? Fare mirë mund të përdorim...

Shumë njerëz zënë be për fuqinë e lëngut të...

Në fakt, lëngu i qepës është përdorur që shumë kohë më parë për të trajtuar rrallimin dhe rënien e flokëve. Nëse nuk e dini, shumë  tonikë apo trajtime për rënien e flokëve, kanë lëngun e qepës në përmbajtjen e...