Arkiva e etiketave: maska

Për një fytyrë që rrezaton jetë, besojini maskës me...

Përbërësit natyralë janë ata që i bëjnë më mirë lëkurës dhe janë lehtësisht të aksesueshëm. Dhe nuk ka nevojë të programoni një ditë përpara kohën për të bërë një maskë, mjafton të hapni frigoriferin. Le të zbulojmë së bashku...

Maska natyrale me vezë dhe lëng qepe, më e...

Maska me vezë dhe lëng qepe është gjerësisht e rekomanduar pasi ushqen rrënjën, forcon flokët dhe parandalon këputjen e tyre sidomos pas një procesi të vështirë siç është dekolorimi. Veza është një ndër burimet kryesore të proteinave dhe vitaminës...

Të thjeshta dhe efikase: Këto dy maska do t’ju...

Poret e hapura, mbiprodhim i yndyrës dhe pikat e zeza janë disa nga shqetësimet më të shpeshta që mund të kemi këtë periudhë me lëkurën. Neps ka dy sugjerime maskash për ju që përgatiten lehtësisht në kushtet e shtëpisë....

Maska me Nutella. Rutina e bukurisë që vjen nga...

Ju ka ndodhur të keni hapur një kavanoz Nutella dhe të  provoni dëshirën e të lyerit fytyrën me të? Në fakt, është një nga trajtimet më të rregullta në rutinën e bukurisë së Kate Middleton. Sipas ekspertes së bukurisë...

Nga dhëmbët e bardhë, tek lëkura e flokët: pse...

Quhet argjilë jeshile e ventiluar dhe është e pasur me shumë benefite, si për shëndetin ashtu edhe për bukurinë. E njohur dhe e përdorur që në kohët e lashta, argjila jeshile e ventiluar mund të përdoret në mënyra të...

Hiqni dorë nga maskat me të bardhën e vezës,...

Gjithandej keni parë e dëgjuar receta dhe maska bukurie me të bardhën e vezës, por pavarësisht të mirave që mund të kenë askush nuk ju ka treguar për efektet anësore. Dhe para se t’i aplikoni sërish këto maska në...

Mjaltë, uthull dhe kos! Kjo është formula sekrete kundër...

Kosi është i pasur me antioksidantë, vitamina, kalçium dhe proteina. Kosi i bën shumë mirë skalpit të kokës dhe flokëve tuaj. Rekomandohet që këtë maskë shtëpiake ta bëni 2 herë në javë. Përbërësit: ½ filxhan me kos 1 lugë...

Maskë me kanellë e arrë moskat për lëkurë të...

Maska me kanellë është shumë e thjeshtë përgatitet me përbërës natyralë që të gjithë i kemi në shtëpi si mjalti, limoni, kanella e arra moskat. Është sidomos e përshtatshme për lëkura të papastra, me pika të zeza dhe të...