Arkiva e etiketave: boronica

Kuzhinë për fëmijë. Akullore me kos dhe boronica

Është shumë e thjeshtë të bëni me duart tuaja akullore me kos dhe boronica bashkë me fëmijët. Mjaftojnë pak përbërës të cilët mund të ndryshojnë sipas shijeve tuaja: boronicat mund të zëvendësohen me kajsi, pjeshkë ose qershi. Të vegjlit...

Super sallata e verës me shalqin dhe boronica

Në një tas të madh, kombinoni shalqirin, boronicat, kastravecat dhe djathin feta. Shtoni nenexhikun, borzilokun dhe lëngun nga të dy limet. Nëse dëshironi spërkateni me kripë. Përzijini të gjithë përbërësit deri sa të jenë veshur në lëngun e lime....

Nga memoria tek shëndeti i syve. 5 benefite të...

Boronicat bëjnë pjesë tek super ushqimet më të vlerësuara: falë antioksidantëve që përmbajnë janë një medikament i vërtetë anti-plakje. Por jo vetëm! Zbuloni të gjitha benefitet e tyre më poshtë dhe sasinë që rekomandohet. Këto kokrra të vogla me...

Tortë djathi me bajame dhe boronica të sheqerosura

1.Si fillim, krijoni një shurup për të zhytur boronicat në mënyrë që të jenë ngjitëse në sipërfaqe dhe të sheqerosen kollaj kur t’i kaloni në sheqer. 2.Bashkoni ½ filxhan sheqeri me ½ filxhan uji në një tenxhere të vogël....

Kos i bërë vetë me boronicë dhe tërshërë për...

1.Në një enë shtoni me radhë kosin, vaniljen, tërshërën dhe reçelin. 2.Tani i trazoni mirë të gjithë përbërësit me një përzierëse dore. 3.E lini pak mënjanë për 20 minuta derisa tërshëra të zbutet. 4.Në fund e shërbeni në një...

Muffins me boronica për mëngjesin e sotëm

1.Ngrohni furrën në 175 gradë dhe lyeni me vaj tavën e posacme per muffins. 2.Në një tas të madh shtoni vezët,salcën e mollës, shurup panje, vaj, vanilje, kanellë, pluhur pjekje, sode buke dhe kripë. 3.Përziejni mirë për tu kombinuar,...

Aloe dhe qumësht bajamesh, smoothie që ju duhet për...

Aloe dhe qumësht bajamesh: 2 përbërës shumë të fuqishëm për benefitet që përmbajnë. Dhe dy përbërësit themelorë të një smoothie me shije të këndshme, por edhe shumë të dobishme për të gjithë aparatin tretës. Një pije e çmuar për...

Çfarë të hani për një rini që zgjat pafundësisht

Këtu është një listë e produkteve më të mira që do t’ju ndihmojnë të mbani lëkurën tuaj të freskët dhe të re:  Shegët Përmbajnë vitamina dhe antioksidantë, ndihmojnë në luftën kundër dëmtimit nga rrezet e diellit. Vaj ulliri ekstra...