Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: avokado

Pasta të ftohta me avokado dhe domate

Vëmë makaronat të ziejnë me ujë të valuar dhe kripë. Kur makaronat duan edhe fare pak që të ziejnë, në një tas të madh hedhim domatet dhe tulin e avokados, pasi i kemi qëruar lëkurën dhe i kemi hequr...

Avokadon jo vetëm për ta ngrënë. Përdoreni edhe për...

Nëse keni kërkuar një mënyrë për të zbutur thembrat e këmbëve tuaja për një kohë të gjatë atëherë është koha për një scrub me avokado.  Ja çfarë ju nevojitet: 1 lugë gjelle kripë 1 lugë gjelle sheqer 2 pika...

Super sallata e ftohtë me karkaleca që duhet të...

Në tigan ngrohim pak vaj ulliri.Hedhim karkalecat e qëruar dhe i skuqim për rreth 2 min në zjarr të fortë.Pasi të jenë skuqur i lëmë të ftohen.Ndërkohe presim qepen në kubikë të vegjël, domatet, avokadot dhe erëzat e freskëta.I...

10 ushqime të shëndetshme vere për humbje të sigurt...

Kur jashtë është nxehtë, mund të jetë shumë tunduese për ju të uleni pranë pishinës me një pije të ftohtë freskuese. Edhe nëse nuk jeni aq të uritur gjatë muajve të nxehtë të verës, mos i neglizhoni vaktet që...

Këto janë 5 ushqimet që na bëjnë të lumtur

Ajo çfarë hani ndikon direkt në gjendjen tuaj shpirtërore dhe fizike. Ja disa nga ushqimet që rrisni nivelin tuaj të lumturisë. Spinaqi Me elementet e veta anti-kanceroze dhe i pasur me fibra, spinaqi jo vetëm që është një ndër...

Tacos me avokado të pjekura në furrë

1.Ngroheni furrën në 220 gradë dhe shtroni një fletë pjekje. 2.Në një tas të vogël, hidhni së bashku miellin dhe ¼ lugë çaji kripë dhe piper. 3.Në një tas tjetër hidhni të bardhat e vezëve. 4.Në një tas të...

Një mëngjes plot energji me avokado dhe salmon

1.Grini lëkurën e limes dhe vendoseni në një enë.2.Grini barin e qepës dhe lëreni mënjanë.3.Ndani përgjysmë avokadot, hiquni bërthamat, prituni tulin me anë të një thike dhe hiquani me anë të një luge.4.Mbi çdo gjysmë avokado vendosni një fetë...

Pasta guaskë me avokado dhe ton

1.Zieni pastat një minutë më pak se ç’tregon koha në paketim. Kullojini, ftohini në ujë të ftohtë dhe lërini të ftohen. 2.Transferojini në një tas dhe përziejini me 2 lugë vaj në mënyrë që të mos ngjiten. 3.Prisni përgjysmë...

Maska më e mirë e mbrëmjes për sot ka...

Edhe pse përbërësit e kësaj maske janë të ngrënshëm, sot Neps.al  nuk e sjell për ta ngrënë. E sjell si një recetë të  mirë për fytyrën tuaj pasi e hidraton lëkurën, e pastron, shërben si një tonik natyral, balancon...