Sugjerojmë:

Salcë e shijshme hollandeze e bërë në blender

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
5 minuta
Sugjerohet për:
6 persona
Kalori:
3 të verdha veze
¼ lugë ҫaji mustardë Dijon
1 lugë gjelle lëng limoni
1 spërkatje tabasco
½ filxhani gjalpë

Në enën e blenderit bëni bashkë të verdhat e vezëve, mustardën, limonin dhe tabaskon.

Mbulojeni dhe procesojini për 5 sekonda. Vëreni gjalpin në një enë matëse.

Vëreni  në mikrovalë për 1 minutë derisa të jetë nxehur dhe shkrirë plotësisht.

Vendoseni blenderin në fuqinë maksimale dhe shtoni me kujdes gjalpin në mënyrë shumë të ngadaltë dhe graduale. Përzierja duhet të trashet menjëherë.

Mbajeni salcën të ngrohtë derisa ta shërbeni .

Komento