Për një mëngjes të shëndetshëm fillojeni me këtë tost me qumësht

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
5 min
Koha gatimit
5 min
Sugjerohet për:
1 person
Kalori:
99
2 feta bukë
1 lugë gjalpë
1 lugë çaji sheqer të grimcuar
Kanellë
Qumësht

Në një tigan të madh në nxehtësi të mesme shkrini gjalpin.

Shtoni fetat e bukës dhe skuqini derisa të marrin ngjyrë kafe të artë, rreth 2 minuta në secilën anë.

Hidhini sipër pak sheqer dhe kanellë dhe priteni bukën në kube.

Hidhini kubet në një tas me qumësht dhe shërbejeni.

Komento