Arkiva e etiketave: tost

Tost me mollë dhe proshutë për një mëngjes të...

1.Fetat e bukës i ngrohni për disa minuta në nxehtësi mesatare. 2.Më pas tek secila prej tyre vendosni nga një fetë mollë, 1 fetë proshutë dhe 1 fetë djathë. 3.Sipër i vendosni fetën tjetër të bukës. 4.E thekni në...

Tost me vezë të skuqura dhe avokado

1.Përgatisni tostin dhe vezët e skuqura sipas preferencave personale.2.Qeroni avokadon dhe bëjeni pure me lëng lime, kripë dhe piper.3.Përhapeni avokadon në mënyrë të barabartë mbi çdo fetë tosti dhe vendosni vezët e skuqura sipër.4.Shërbejeni menjëherë! Ruaj Recetën

Një tost i shijshëm me mjaltë dhe lajthi për...

1.Në një tas bashkoni copëzat e thërrmuara të lajthisë, vajin e ullirit kripën dhe piperin.2.Merrni fetën e thekur të bukës, e lyeni me kosin grek që është disi i trashë dhe më pas i shtoni masën me lajthi që...

Një mëngjes i shëndetshëm: Tost me avokado dhe erëza

1.Futni bukën ta thekni në toster. 2.Hidhni avokadon në një tas. 3.Shtoni majdanoz, vaj ulliri, lëng limoni, kripë, piper, qepë pluhur ose hudhër pluhur. 4.I copëtoni së bashku duke përdorur një copëtues patatesh. 5.Përhapeni përzierjen e avokados në çdo...

Mëngjesi fillon mbarë me një tost me mollë dhe...

1.Thekni bukën tek tosti dhe lëreni të ftohet pak. 2.Përhapni gjysmën e gjizës në secilën pjesë të bukës. 3.Përhapni gjysmën e fetave të mollës mbi gjizë. 4.Hidhni mjaltin sipër mollëve dhe shërbejeni! Ruaj Recetën

Tosti me avokado dhe proshutë, ideali për mëngjesin tuaj

1.Marrim fetat e bukës dhe i ngrohim pak deri sa të bëhen krokante. 2.Marrim tiganin e lyejmë me pak gjalp dhe hedhim vezën e rrahur mirë. Bashkë me vezën hedhim edhe djathin e tostit. 3.Pasi djathi të jetë shkrirë...

Tost me avokado, vezë dhe gjalpë që java të...

1.Tek njëra feta e bukës, përdorni një thikë për të krijuar një vrimë në mes. 2.Në një tigan skuqni fetat e bukës me pak gjalpë. I skuqni mirë nga të dyja anët për pak minuta. 3.Ngadalë ulni nxehtësinë. Tek...