Arkiva e etiketave: tost

Tosti me avokado dhe proshutë, ideali për mëngjesin tuaj

1.Marrim fetat e bukës dhe i ngrohim pak deri sa të bëhen krokante. 2.Marrim tiganin e lyejmë me pak gjalp dhe hedhim vezën e rrahur mirë. Bashkë me vezën hedhim edhe djathin e tostit. 3.Pasi djathi të jetë shkrirë...

Tost me mollë dhe proshutë për një mëngjes të...

1.Fetat e bukës i ngrohni për disa minuta në nxehtësi mesatare. 2.Më pas tek secila prej tyre vendosni nga një fetë mollë, 1 fetë proshutë dhe 1 fetë djathë. 3.Sipër i vendosni fetën tjetër të bukës. 4.E thekni në...

Tost me avokado, vezë dhe gjalpë që java të...

1.Tek njëra feta e bukës, përdorni një thikë për të krijuar një vrimë në mes. 2.Në një tigan skuqni fetat e bukës me pak gjalpë. I skuqni mirë nga të dyja anët për pak minuta. 3.Ngadalë ulni nxehtësinë. Tek...

Tost me avokado dhe proshutë, ideali për mëngjesin tuaj

Marrim fetat e bukës dhe i ngrohim pak deri sa të bëhen krokante. Marrim tiganin e lyejmë me pak gjalp dhe hedhim vezën e rrahur mirë. Bashkë me vezën hedhim edhe djathin e tostit. Pasi djathi të jetë shkrirë...