Sugjerojmë:

Tost me vezë të skuqura dhe avokado

2 vezë
2 feta bukë integrale
1 avokado
1 lugë çaji lëng lime
Kripë, Piper i zi
Majdanoz

1.Përgatisni tostin dhe vezët e skuqura sipas preferencave personale.
2.Qeroni avokadon dhe bëjeni pure me lëng lime, kripë dhe piper.
3.Përhapeni avokadon në mënyrë të barabartë mbi çdo fetë tosti dhe vendosni vezët e skuqura sipër.
4.Shërbejeni menjëherë!

Lini një koment