Maskë me portokall për të parandaluar tharjen e lëkurës në dimër

Për këtë maskë në kushte shtëpie ju duhen këto përbërës:

Portokall

Kos

Mjaltë

Thani pak lëkurë portokalli dhe më pas grijeni dhe bëjeni në formën e një pudre. Duhet ta përzieni me disa lugë mjaltë dhe kos derisa të krijoni një masë homogjene. Aplikojeni në fytyrë, lëreni sa të thahet dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Lini një koment