Keni nevojë për një vakt të ndërmjetëm? Frulato bananesh

Keni nevojë për një vakt të ndërmjetëm? Frulato bananesh

Persona: 1
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 0 minuta

Frulatoja e bananeve është një pije me shije intensive dhe shumë e ushqyeshme, plot vitamina. Është një pije e shpejtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur, gjithashtu u pëlqen edhe fëmijëve. Është një vakt i ndërmjetëm perfekt për të thyer urinë, i ushqyeshëm dhe i shijshëm. Në muajt e ngrohtë do të jetë një ilaç shumë i mirë kundra vapës.

Ingredientët

  • 340 gr banane
  • 25 gr lëng limoni
  • 200 gr ujë

Udhëzimet

1

Për të përgatitur frulaton me banane, fillimisht merrni limoni, priteni përgjysmë dhe merrni lëngun e njërës prej gjysmave.

2

Qëroni bananen dhe priteni në feta të rrumbullakëta. Bashkojini fetat me lëngun e limonit dhe vendosini në një mikser. Shtoni ujë. Fruloni derisa të merrni një përbërje homogjene.

3

Servireni frulaton në një gotë ose kanë.

Lini një koment