Receta

Një përzierje fantastike e shijes mesdhetare dhe italiane tek...

1.Gatuani makaronat sipas udhëzimeve të paketës. Pastaj, kullojeni dhe shpëlajeni nën ujë të ftohtë për të ndaluar procesin e gatimit. 2.Hidhuni makaronave 1/3 e salcës së përgatitur dhe lërini mënjanë. 3.Përgatitja e salcës italiane: 4.Në një enë kombinoni vajin...

Kungull i verdhë në tavë me mocarella dhe djathë...

1.Pastrojmë kungullin nga lëkura dhe e presim atë në feta të holla. Në një tas vendosim 200 gram pure domatesh, kripë dhe 2 lugë gjelle vaj ulliri. 2.Në një tepsi 28 me 20 cm fillimisht hedhim pak vaj ulliri...

Musaka me lakra dhe presh

1.Grijmë lakrën në pjesë të imta dhe e skuqim në vaj. I shtojmë erëza dhe piper. 2.Ndërkohë vemë orizin të ziejë. 3.Në një enë tjetër skuqim qepën dhe preshin e grirë në formë katrore. 4.Hedhim karotën e prerë në...

Nga kafja te krepat, ja 10 ushqimet e preferuara...

Si është një mëngjes tipik italian? Italia mund të jetë më e famshme për kontributet e saj në arkitekturë, letërsi, modë dhe dizajn, por kuzhina e tyre është gjithashtu e pakrahasueshme. Kuzhina italiane shpesh perceptohet si elegante dhe luksoze,...

Noodles kungulli sipas kuzhinës aziatike

1.Në një tas të madh, rrihni cilantro, uthull, vaj, hudhër, piper të kuq, sheqer dhe 1/2 lugë çaji. 2.Shtojeni në pjatën ku keni vendosur kungullin e njomë në formë spirale. 3.Përzijeni mirë deri sa kungulli të marrë nga uthulla...

Plot fibra dhe vlera ushqyese: Sallatë me mish pule...

1.Në një tenxhere vëmë mishin e pulës, trumzë, dafinë, koriandër kokër, piper kokërr. I mbulojmë me ujë të ftohtë dhe i vëmë në zjarr të marrin valë. 2.Kur mishi të jetë zier, fikim zjarrin dhe e lëmë mishin të...

Supë me gjizë, një nga më të thjeshtat e...

1.Në një tenxhere ku kemi hedhur 4 lugë vaj ulliri, skuqim hudhrën dhe kur të ketë marrë ngjyrë, e heqim. 2.Shtojmë gjizën, pak spec djegës pluhur dhe i lëmë të skuqen për 2-3 minuta, duke i përzier herë pas...

Rizoto me shegë. Ç’të hash!

1.Në një tenxhere hedhim vajin dhe kaurdisim lehtë qepën, më pas shtojmë orizin dhe vazhdojmë kaurdisjen për pak minuta. 2.E shuajmë orizin me pak verë të bardhë dhe sapo të avullojë alkooli shtojmë lëngun e shegës dhe lëngun e...

Mëngjes proteinik për të luftuar inflamacionin dhe për të...

Shumica prej nesh zakonisht konsumojnë të njëjtin vakt për mëngjes dhe kështu bëhet një rutinë e mërzitshme. Megjithatë, sot ne do të ofrojmë një mëngjes të shijshëm dhe të shëndetshëm që do t’ju ndihmojë të zvogëloni inflamacionin dhe të...