Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: panxhar

Risotto me panxhar dhe djathë feta

Ngrohni vajin në një tenxhere të madhe. Shtoni qepën dhe panxharin dhe ziejini në zjarr mesatar për 15 minuta. Shtoni hudhrën dhe gatuajeni për 1 min. Përzieni orizin dhe skuqeni për disa minuta, më pas derdhni verën dhe lëreni...

Sallatë miks me panxhar, rosto viçi dhe djathë brie

1.Thekni bukën.2.Ndërkohë në një enë hidhni kremin, rrepë, majonezë, mustardë, 3 lugë ujë, 3/4 lugë çaji kripë dhe piper 1/4 lugë çaji.3.Shtoni spinaqin, sallatën, djathin dhe përzijini mirë për të kombinuar.4.Pritini bukën e thekur dhe mishin në copa të...

Plot vlera ushqyese: Kjo supë e ftohtë panxhari duhet...

Vendosni panxhar dhe uthull molle në një tenxhere të nxehtë dhe ziejeni në ngrohje të ulët për rreth 30 minuta. Pastaj bëjeni pure me një blender dhe shtoni kripë e piper të zi. Lëreni të freskohet pastaj transferojeni në...

Supë e ftohtë me panxhar dhe vezë të zier

1.Vendosni panxhar dhe uthull molle në një tenxhere të nxehtë dhe ziejeni në ngrohje të ulët për rreth 30 minuta. 2.Pastaj bëjeni pure me një blender dhe shtoni kripë e piper të zi. 3.Lëreni të freskohet pastaj transferojeni në...