Sugjerojmë:

Sallatë miks me panxhar, rosto viçi dhe djathë brie

2 feta bukë thekre
3 lugë rrepë të copëtuar
1/4 filxhan krem kosi
2 lugë majonezë
2 lugë mustardë
4 gota spinaq
4-5 feta rosto viçi
4 copa djathë brie, të prerë në kube
3/4 filxhan feta panxhari turshi
3 gota sallatë jeshile
Kripë, Piper i zi

1.Thekni bukën.
2.Ndërkohë në një enë hidhni kremin, rrepë, majonezë, mustardë, 3 lugë ujë, 3/4 lugë çaji kripë dhe piper 1/4 lugë çaji.
3.Shtoni spinaqin, sallatën, djathin dhe përzijini mirë për të kombinuar.
4.Pritini bukën e thekur dhe mishin në copa të vogla dhe përzijini me panxhar dhe hidhini mbi sallatën e përgatitur.

Lini një koment