Arkiva e etiketave: mocarela

Patate të mbushura me proshutë, speca dhe mocarela

1.Para-ngrohni furrën në 200 ° c. Gjysmoni patatet e pjekura dhe pastroni mishin e tyre.2.Ziejini lëkurat e patates me vaj ulliri, më pas vendosini në një fletë pjekje dhe i piqni për 10-15 minuta derisa të jenë të arta.3.Në...

Si të bëni në shtëpi pasta me vetëm 2...

1.Hidhni mocarela në një enë dhe futeni në mikrovalë për 1-2 minuta, derisa të shkrihet. 2.Lëreni mocarelan të ftohet për 30 sekonda. 3.Hidhni tek mocarela butësisht i të verdhën e vezës. 4.Përzijini deri sa të krijohet një masë brumi...

Spinaq me mocarela dhe djathë çedar, një tavë e...

1.Ngroheni furrën në 220 gradë C. 2.Në një tigan me pak vaj ulliri skuqim qepën dhe hudhrat. I shtojmë spinaqin e larë mirë dhe e lëmë rreth 5 minuta. 3.E kullojmë mirë spinaqin dhe më pas e kalojmë në...

Role me krudo dhe mocarela, një antipastë speciale për...

1.Merrni djathin burrata dhe vendoseni në një sitë ose kulluese të humbasë lëngun e tepërt. Hapni një fletë mocarelle në një letër absorbuese kuzhine në mënyrë që të thahet. 2.Kulloni domatet e thata në vaj dhe pritini në shirita...