Arkiva e etiketave: luleshtrydhe

E thjeshtë dhe me pak kalori, kjo sallatë me...

Vendosini rukolën, barishtet dhe luleshtrydhet në një tas mesatar dhe hidhni vaj ulliri, lëng limoni, kripë dhe piper. Kontrolloni për erëza dhe rregulloni sipas shijes tuaj. Ruaj Recetën

Ja si mund të bëni një kek të shijshëm...

1.Në një enë shtoni vezët, sheqerin dhe trazojini mirë. 2.Më pas shtoni gjalpin, kosin e frutave dhe miellin. 3.Vazhdoni ti përzieni derisa të krijohet një masë homogjene. 4.Shtoni pluhurin pjekës, lëkurën e limonit dhe luleshtrydhet. 5.Lyeni tavën me gjalpë...

Biskota me vanilje dhe luleshtrydhe, fëmijët do t’i adhurojnë

1.Ndezim paraprakisht furrën në temperaturën 180° C. 2.Në një tas, përziejmë me lugë druri derisa të bëhen si masë homogjene: vezën me sheqerin, lëngun e limonit dhe vajin. 3.Shtojmë miellin dhe sodën me sitë, më pas edhe vaniljen dhe...

Maskë me luleshtrydhe për një fytyrë që reflekton shëndet

Si thoni për një maskë me luleshtrydhe? Luleshtrydhet, janë frutat më cool të stinës, jo vetëm për shijen e mirë, por sepse, kur i konsumojmë në sasinë e duhur na bëjnë vërtet shumë mirë. 100 gr luleshtrydhe përmbajnë vetëm...

Kek me luleshtrydhe

1.Ndezim paraprakisht furrën në temperaturën 180°. 2.Në një tas, rrahim gjalpin dhe sheqerin me rrahësin elektrik për tre minuta. 3.Shtojmë vezën dhe më pas qumështin pa e fikur rrahësin elektrik. 4.Hedhim kripën dhe vaniljen, ulim shpejtësinë e rrahësit dhe...

Do të guxonit për pasta me luleshtrydhe?

Ndoshta nuk është një pjatë e traditës, por pastat me luleshtrydhe janë një recetë pranverore e freskët dhe e shijshme. Gjatë pranverës, luleshtrydhet janë shumë të pranishme në tryezat tonë, kështu që pse të mos eksperimentojmë në receta të...

Kasata me kos dhe luleshtrydhe për fëmijë të lumtur

Sot do të shohim si të përgatisim kasata me kos dhe luleshtrydhe, një recetë që kënaq pa masë fëmijët, të limituar në sheqerna dhe ju jep mundësinë ta përgatisni edhe në versionin vegan me kos bimor. Përbërësit: 500 ml...

Frappè me luleshtrydhe

Frapeja me luleshtrydhe është një pije freskuese dhe delikate e përgatitur me qumësht të ftohtë, luleshtrydhe të freskëta, sheqer dhe akull. Të gjithë përbërësit frulohen bashkë për të krijuar një pije kremoze dhe detoks, ideale për t’u shijuar në...

10 ushqime të shëndetshme vere për humbje të sigurt...

Kur jashtë është nxehtë, mund të jetë shumë tunduese për ju të uleni pranë pishinës me një pije të ftohtë freskuese. Edhe nëse nuk jeni aq të uritur gjatë muajve të nxehtë të verës, mos i neglizhoni vaktet që...