Sugjerojmë:

Kasata me luleshtrydhe për fëmijët

Veshtiresia
Koha gatimit
Sugjerohet për:
Kalori:
250 gr luleshtrydhe
150 ml ujë
60 gr sheqer
1/2 limon

Përgatitja

Pasi i keni larë luleshtrydhet, pritini në copa të vogla. Më pas hidhini në një tas plastik bashkë me sheqerin, lëngun e limonit dhe ujin. Grijini në grirëse derisa të bëhet një masë e njëtrajtshme dhe hidheni në formë. Brenda tyre vendosni shkopinjtë e drurit dhe më pasvendosini në ngrirje për të paktën 6 orë.

Vlerat ushqyese
Kjo është një recetë e cila përmban vitaminë C, potas, magnez dhe shumë pak kalori, të cilat fëmija do t’i marrë me shumë dëshirë.

Komento