Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: kasata

Kasata me luleshtrydhe për fëmijët

Përgatitja Pasi i keni larë luleshtrydhet, pritini në copa të vogla. Më pas hidhini në një tas plastik bashkë me sheqerin, lëngun e limonit dhe ujin. Grijini në grirëse derisa të bëhet një masë e njëtrajtshme dhe hidheni në...

Kasata me kos dhe luleshtrydhe për fëmijë të lumtur

Sot do të shohim si të përgatisim kasata me kos dhe luleshtrydhe, një recetë që kënaq pa masë fëmijët, të limituar në sheqerna dhe ju jep mundësinë ta përgatisni edhe në versionin vegan me kos bimor. Përbërësit: 500 ml...