E thjeshtë dhe me pak kalori, kjo sallatë me rukola dhe luleshtrydhe është e paparë

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
0
Koha gatimit
10 min
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
161
8 gota rukola
1/4 filxhan barishte të freskëta si nenexhiku, borziloku ose majdanozi sipas dëshirës
2 gota luleshtrydhe të prera
4 lugë çaji vaj ulliri
2 lugë lëng limoni
Kripë dhe piper për shije
1/2 filxhan kaçkavalli të thekur dhe të copëtuar

Vendosini rukolën, barishtet dhe luleshtrydhet në një tas mesatar dhe hidhni vaj ulliri, lëng limoni, kripë dhe piper.

Kontrolloni për erëza dhe rregulloni sipas shijes tuaj.

Komento