Tortë në filxhan me ҫokollatë dhe karamel, gati për 10 minuta

Veshtiresia
E lehtë
Koha gatimit
Sugjerohet për:
1 person
Kalori:
3 lugë gjelle miell
3 lugë gjelle sheqer
2 lugë gjelle kakao
1 lugë gjelle kikirika të grira
¼ lugë ҫaji pluhur pjekës
1 majë luge kripë
3 lugë gjelle qumësht
3 lugë gjelle vaj
Pakëz vanilje
1 lugë gjelle copëza ҫokollate
2 kubikë karamel të ndarë në gjysmë
Akullore dhe shurup karamel ipër servirje

Në një filxhan të madh të sigurt për në mikrovalë, hidhni miellin, sheqerin, kakaon, kikirikat,pluhurin pjekës dhe kripën. Përziejini mirë me një pirun.

Shtoni qumështin, vajin, vaniljen dhe trazojini derisa të jetë krijuar një masë e njëtrajtshme.

Shtoni copëzat e ҫokollatës dhe të karamelitdhe zhytini në filxhan.

Vendoseni në mikrovalë në fuqi të lartë për 90 sekonda dhe pasi të përfundojë, lëreni të ftohet për 1-2 minuta.

Shërbejeni me akullore dhe shurup karameli.

Komento