Si të bëni vetë peston, salcën më të famshme italiane

Pesto

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 10 minuta

Që salca pesto të ketë një shije sa më të mirë, rekomandohet të përdorni gjethe të freskëta borziloku dhe një vaj ulliri të cilësisë së lartë. Jei gati të nisni nga puna?

Ingredientët

  • 25–30 gjethe të freskëta borziloku
  • 150 gram vaj ulliri
  • 150 gram djathë parmixhano
  • 2 thelpi hudhra
  • 150 gram fara pishe
  • kripë, piper të zi

Udhëzimet

1

Në blender hedhim borzilokun, vajin e ullirit, farat e pishës, thelpinjtë e hudhrave, pak kripë dhe piper të zi.

2

Shtojmë djathin parmixhano dhe i përzieni bashkë për 30 sekonda. Ja ku u bë salca pesto!

Lini një koment