Lufto pikat e zeza vetëm me dy përbërës natyralë

Pikat e zeza janë një ndër problemet që shqetësojnë shumicën e grave. Përveç pastrimit periodik që këshillohet një herë në muaj apo  ushqimeve pa yndyrë që duhet t’i shmangni ju mund të aplikoni fare lehtë edhe maska natyrale në shtëpi.

Image result for face mask with baking soda

Ju nevojitet:

  • 1 lugë gjelle sodë buke
  • 1 lugë gjelle mjaltë

Udhëzime:

  • Kombinojini të dy përbërësit për të formuar një pastë.
  • Aplikojeni në zonat ku keni pika të zeza në formën e një scrubi.
  • Mbajeni për 5-7 minuta dhe më pas e shpëlani me ujë të bollshëm.

Aplikojeni këtë maskë 2-3 herë në javë për të eliminuar në mënyrë efektive pikat e zeza./neps.al 

Lini një koment