Limon, fara chia dhe bëhuni gati për sfidën tri-ditore të detoksikimit

Uji me limon dhe farat chia kanë një aftësi të mrekullueshme për të detoksikuar trupin dhe për të përshpejtuar metabolizmin. Kjo e fundit ndihmon së tepërmi në djegien e  shtresave dhjamore.

Farat chia janë të pasura me fibra, hekur, kalcium dhe proteina. Sapo farat chia të jenë zbutur, ato kanë një aftësi të kontrollojnë ndjenjën e urisë suaj.

Çfarë ju nevojitet:

  • 1 lugë gjelle fara chia
  • 1 limon të shtrydhur
  • 1 gotë e gjysmë ujë mineral
  • Mjaltë sipas preferencës

Udhëzime:

  • Në një gotë të madhe shtoni 100 ml ujë dhe lini farat chia të zbuten përreth 1 orë.
  • Tani shtoni pjesën tjetër të ujit që ju ngeli, lëngun e limonit dhe trazojeni mirë me një lugë. Përbërësit duhet të jenë të lidhur mirë me njëri-tjetrin.
  • Në fund për ëmbëlsim i shtoni mjaltin.

Konsumoni një gotë nga kjo pije në mëngjes, me stomak bosh. Ndajeni recetën me miqtë tuaj!

Lini një koment