Arkiva e etiketave: detoks

Si të pastroni trupin në mënyrë natyrale me lëngun...

Limonat përmbajnë nivele të larta të vitaminës C. Vitamina C ndihmon trupin të prodhojë glutation, i cili aktivizon enzimat e detoksikimit të mëlçisë. Limonat gjithashtu zvogëlojnë inflamacionin. Metoda e pastrimit të trupit me lëng limoni:  Ju nevojiten:  3 limona...

Më mirë se dietat detoks: Ja pija që ju...

Detoksifikimi është një proces i rëndësishëm sepse ka të bëjë me largimin toksinave përmes organeve të eliminimit: lëkurës, mushkërive, veshkave dhe mëlçinë, por ndonjëherë nuk mjafton vetëm puna e organeve pasi mjedisi është i mbingarkuar me ndotës e kimikate....

Limon, fara chia dhe bëhuni gati për sfidën tri-ditore...

Uji me limon dhe farat chia kanë një aftësi të mrekullueshme për të detoksikuar trupin dhe për të përshpejtuar metabolizmin. Kjo e fundit ndihmon së tepërmi në djegien e  shtresave dhjamore. Farat chia janë të pasura me fibra, hekur,...